Logo

LU basketbola sistēma gadu mijā izglīto vidusskolniekus ‘’Attīstības nometnē’’

LU basketbola sistēma gadu mijā izglīto vidusskolniekus ‘’Attīstības nometnē’’

Jauno basketbolistu attīstības nometnes rīkošanas iniciators bija BK ‘’Latvijas Universitāte’’ attīstības direktors Dzintars Berkolts, turklāt ideja par tās norisi guva Latvijas Basketbola savienības (LBS) atbalstu, jo nometnes nepieciešamībai kā viena no galvenajām problēmām tika izvirzīta sporta skolās nepietiekami daudzpusīga attīstības un izglītošanas programmu piedāvāšana spēlētāju ārpus laukuma izglītībai, ķermeņa attīstībai, uzturam un citām vitāli nozīmīgām lietām. BK LU attīstības nometne deva iespēju jaunajiem basketbolistiem apzināties šo procesu augsto nozīmi viņu attīstībā, it īpaši aktuālajā vecumā.

Dalība nometnē nebija pilnībā atklāta. Pamatojoties uz ierobežoto vietu skaitu, sporta skolu treneri tika aicināti izvirzīt aktuālo vecuma grupu labākos audzēkņus, kopumā starp 19 dalībniekiem nometnē startējot jauniešiem no Smiltenes, Valmieras, Ogres, kā arī vairākām Rīgas basketbola skolas nodaļām.  Jāpiebilst, ka paralēli nometnes norisei treniņus aizvadīja arī visu vecumu Latvijas jauniešu izlases. BK LU attīstības nometnē ar sportistiem triju dienu garumā pēc Latvijas Universitātes kluba galvenā trenera Artūra Visocka-Rubeņa sastādītas programmas darbojās LU spēlētāji Renārs Magone, Pēteris Rēķis, fiziskās sagatavotības treneris Ivars Ikstens, kā arī Latvijā plaši zināmi speciālisti Uģis Viļums un Roberts Štelmahers.

Kā minēts, nometnes dienu kārtība tika papildināta ar dažādām informatīvām lekcijām, kas veicina kā spēlētāju izpratni par profesionālo sportistu vērtībām, tā sevis attīstīšanai svarīgām niansēm. Nometnes pirmajā dienā informatīvu lekciju par motivāciju sportā vadīja personības attīstības treneris Mārtiņš Vecvanags, savukārt noslēdzošajā dienā par psiholoģisko noturību interesantu nodarbību novadīja emocionālā intelekta lektors Zuarguss. Starp šīm nodarbībām sportisti Ivara Ikstena vadībā uzzināja plašāk par uzturu, dienas ritmu un traumu profilaksi, savukārt BK LU mārketinga un sabiedrisko attiecību speciālists Kārlis Dārznieks jauniešiem sniedza priekšstatu par dažādajām attīstības iespējām pēc vidusskolu absolvēšanas, tai skaitā aprakstot LU sistēmas iespējas un daudzpusīgus piemērus ar spēlētāju attīstības ceļiem.

Nometne Jaungada priekšvakarā tika noslēgta ar pārbaudes spēli, kas kā tradīcija kļuvusi dažāda veida jauniešu nometnēs. Nometnes rīkotāji atzina, ka sākotnējā ideja par tās norisi tika realizēta krietni veiksmīgāk kā cerēts, līdz ar to neapšaubāmi šis projekts tiks turpināts arī nākotnē.

Tuvāko dienu laikā būs pieejams nometnes apskata video.

Seko un uzzini pirmais:

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!