Logo

NBA Junioru līga: piektdien finālcīņas divās grupās

NBA Junioru līga: piektdien finālcīņas divās grupās

Piektdien, 22. februārī, “Arēnā Rīga” notiks NBA Junioru līgas trešās sezonas čempionāta finālspēles.

Dāvja Bertāna grupā (2007. gadā dzimušās meitenes un 2008. gadā dzimušie puiši) plkst.14 finālā spēlēs “Denver Nuggets” jeb Āgenskalna sākumskolas komanda un “Orlando Magic” jeb Gulbenes sākumskolas vienību.

“Denver Nuggets” treneris Oskars Zurkovs: “Āgenskalniešiem šis būs otrais fināls. 2017. gadā pirmajā turnīrā izšķirošajā mačā zaudējām Salaspils komandai, tagad, protams, gribam uzvarēt. Visi spēlētāji un spēlētājas trenējas basketbolā – puiši pie manis “Rīga/DSN”, meitenes 3. BJSS pie Anitas Mikāles. Ļoti labas – spēlē kā līderes. Zinu, ka gulbeniešiem komandā ir pazīstamu basketbolistu atvases. Mums nav tik skaļu uzvārdu, bet daudzi nāk no ģimenēm ar basketbola tradīcijām. Šī nebūs parasta spēle – stress jūtams jau visas pēdējās dienas. Kurš labāk tiks ar to galā, tas uzvarēs.”

“Orlando Magic” treneris Oskars Vīksna: “Sporta skolas treniņgrupā ir divu skolu audzēkņi, bet NBA Junioru līgā vienai daļai jāpaliek malā sāpošām sirdīm. Bet noteikumi ir noteikumi. Meiteņu basketbola Gulbenes sporta skolā nav. Viena trenējas kopā ar puišiem, palīgā paņēmām vienu garu volejbolisti. Zināju, ka esam stipri, jo LJBL čempionātā labi turamies, spēlējot ar gadu vecākiem. Komandā spēlē Pāvela Veselova dēls, Gundara Rauzas dēls, Ingara Aizpura brālis. Gatavošanos finālam mazliet ietekmēja slimošanas, bet nu jau visas problēmas palikušas aiz muguras. Uz Rīgu pošas kādi 100 atbalstītāji – vairākām klasēm noorganizēta ekskursija uz galvaspilsētu, būs vecāki, Rīgā dzīvojošie radinieki un draugi. Pacīnīsimies.”

Ceturtdien spēlē par trešo vietu “Milvaukee Bucks” (Ķekavas vidusskola) ar 43:13 pārspēja “Utah Jazz” (Mežciema pamatskola).

Kristapa Porziņģa grupā (2006. gadā dzimušās meitenes un 2007. gadā dzimušie puiši) izšķirošajā spēlē plkst.15 “Memphis Grizzlies” (Saldus pamatskola) tiksies ar “Indiana Pacers” (Rīgas Centra humanitārā vidusskola).

“Memphis Grizzlies” treneris Gints Frīķis: “Mūsu komandas finālā tiekas otro gadu pēc kārtas. Pērn pēdējās sekundēs bija -3 un trīs soda metieni, no kuriem iemetām vienu… Šovakar paskatīšos videoierakstu, pameklēšu, kur vēl varam “atrast”  trūkstošos punktus. Gatavojamies nopietni, pēdējā laikā divreiz nedēļā treniņos darbojoties pilnā sastāvā – puiši un meitenes. Esam kļuvuši stiprāki – klāt nākusi vēl viena stipra meitene. Līdzi brauks vairāk nekā 50 atbalstītāji – gan klases biedri, gan vecāki. Pirms izslēgšanas turnīra negaidīju, ka tiksim finālā, bet izdevās nospēlēt labi. Visi bija priecīgi – paši, vecāki, skola un sporta skola. Bet tagad, protams, gribam uzvarēt vēl vienā spēlē.”

“Indiana Pacers” treneris Intars Jansons:

“Mūsu komandā spēlē meitenes un puikas, kas basketbolā jau vairākus gadus trenējas sporta skolās. Sastāvs tāds pats, kā pērn, tikai gada laikā visi paaugušies un kļuvuši vēl meistarīgāki. Esam gatavi aizstāvēt pērn izcīnīto titulu. Ceram, ka cīņa būs tikpat spraiga un sagādās labas emocijas visiem dalībniekiem.”

 

 

Ceturtdien cīņā par trešo vietu “Utah Jazz” (Natālijas Draudziņas vidusskola) ar 41:25 pieveica “Brooklyn Nets” (Līvānu 1. vidusskola).

Turnīra uzvarētājus apbalvos Pasaules kausa izcīņas spēles Latvija – Spānija lielajā pārtraukumā.

NBA Junioru līgā piedalījās 55 vispārizglītojošo skolu komandas, kurās kopā spēlēja meitenes un puiši.

Šosezon pirmo reizi Latvijā turnīrs tiek rīkots divās grupās, kas nosauktas NBA spēlējošo Latvijas basketbolistu vārdos.

Labākie Junioru NBA spēlētāji pretendēs uz vietu Eiropas izlasē, kas vasarā piedalīsies otrajā NBA Junioru līgas pasaules čempionātā.

 

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!