Logo

NBA Junioru līgas pasaules čempionāta atlases nometnē piedalīsies 3 latvieši

NBA Junioru līgas pasaules čempionāta atlases nometnē piedalīsies 3 latvieši

Nacionālā Basketbola Asociācija (NBA) Itālijas pilsētā Boloņā no 30.aprīļa līdz 4.maijam rīkos NBA Junioru līgas Eiropas nometni U14 vecuma grupas puišiem un meitenēm. Labākie spēlētāji tiks uzaicināti pārstāvēt Eiropu NBA Junioru līgas otrajā pasaules čempionātā, kas no 6. līdz 11. augustam notiks norisināsies ASV, Orlando.

Nometnē piedalīsies 60 bērni no 24 dažādām Eiropas valstīm, kurās notiek NBA Junioru līgas turnīri.

Latvijas Jaunatnes basketbola līgas direktors Kaspars Cipruss:

“Latvijā NBA junioru līgā spēlē jaunāki dalībnieki nekā daudzās citās valstīs, tāpēc U14 grupai atbilstoša vecuma delegātu izraudzījāmies starp meitenēm un puišiem, kas NBA Junioru līgā piedalījās 2016./2017. gada sezonā. Izvēlējāmies Krišjāni Āboltiņu no Salaspils 1.vidusskolas jeb “Detroit Pistons”, kurš bija pārliecinošs savas komandas līderis un labi spēlē LJBL čempionātā. Tīna Grausa (Āgenskalna sākumskola jeb “Minnesota Timberwolves”) un Tīna Luīze Bernāne (Rojas vidusskola jeb “Houston Rockets”) ir starp rezultatīvākajām U14 grupā LJBL čempionātā.”

Uz nometni dosies arī Saldus treneris Gints Frīķis, kura vadībā komandas 2017./2018. un 2018./2019. gada sezonās izcīnīja sudraba medaļas).

Nometni Boloņā vadīs pieredzējuši NBA darbinieki un NBA Junioru līgas treneri no dažādām valstīm. Nodarbības būs vērstas uz spēlētāju tehnisko un taktisko prasmju pilnveidošanu, notiks arī spēles 3×3 un 5×5. Pēc nometnes NBA pārstāvji un treneri izvēlēsies 10 puišus, 10 meitenes un 4 trenerus, kuri Eiropas komandu sastāvā piedalīsies pasaules čempionātā.

Pagājušajā gadā šajā nometnē piedalījās Raina Tomašicka, kura ieguva iespēju spēlēt pasaules čempionātā. Ar Rainas palīdzību Eiropas komanda uzvarēja Starptautiskajā grupā, taču finālā zaudēja ASV komandai.

NBA Junioru līgas pasaules čempionāts ir jau otrais šāda veida globālais jauniešu basketbola turnīrs labākajiem U14 vecuma basketbolistiem no vairāk nekā 70 valstīm. Čempionātā piedalīsies 16 zēnu un 16 meiteņu komandas. Vispirms notiks divi grupu turnīri – vienā spēlēs 8 komandas no ASV, otrā  spēlēs astoņas daudznacionālās komandas – Āfrika un Tuvie Austrumi, Āzija un Okeānija, Kanāda, Ķīna, Eiropa, Indija, Meksika un Dienvidamerika. Apļa turnīriem (katrai komandai pa 7 spēlēm) sekos izslēgšanas spēles. Uzvarētāji no ASV un Starptautiskās grupas tiksies finālspēlē, noskaidrojot NBA Junioru līgas pasaules čempionus.

NBA Junoru līgas pasaules čempionāta laikā jaunieši ne tikai  sacentīsies laukumā, bet arī  piedalīsies “NBA cares” sabiedriskā darba projektos.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!