Logo

Piektdien “Arēnā Rīga” kļūs zināmi NBA Junioru līgas čempioni

Piektdien “Arēnā Rīga” kļūs zināmi NBA Junioru līgas čempioni

Piektdien, 23. februārī, “Arēnā Rīga” notiks NBA Junioru līgas otrā turnīra izšķirošās spēles. Plkst.15 sāksies finālspēle starp Rīgas Centra humanitārās vidusskolas komandu jeb “Milwaukee Bucks” un Saldus pamatskolas komandu jeb “New Orleans Pelicans”. Pirms tam plkst.13:30 sāksies cīņa par trešo vietu starp Salaspils 1.vidusskolu jeb “Minnesota Timberwolves” un Līvānu 1. vidusskolu jeb “Philadelphia 76ers”

Saldus komandas (“New Orleans Pelicans”) treneris Gints Friķis:

“Bērni trenējas sporta skolā: puiši pie manis, meitenes pie treneres Līvas Štameres. Jau iekrāta pirmā pieredze Jaunatnes līgas Mini kausa izcīņā. Puikas sākumā bija skeptiski par to, kā jāspēlē kopā ar meitenēm, bet jau pirmajās spēlēs novērtēja, ka viņas ne tikai netraucē – var arī uzņemties līderu lomu. Kad jutām, ka lieta iet, reizi nedēļā sākām trenēties kopā. Mūsu iekļūšana NBA Junioru līgas finālā pilsētā ir pamanīta – kad vēl Saldus basketbolistiem būs izdevība uzspēlēt “Arēnā Rīga”?! Jau iepriekšējās spēlēs vecāki brauca līdz atbalstīt komandu, bet piektdien uz Rīgu dosies vesels fanu autobuss.”

Rīgas Centra humanitārās vidusskolas komandu (“Milwaukee Bucks”) treneris Intars Jansons:

“Mūsu komandā spēlē meitenes un puikas, kas basketbolā jau vairākus gadus trenējas sporta skolās –  “Rīdzenē”, DSN. Pirms NBA Junioru līgas starta aizvadījām vienu pārbaudes maču un spēle sāka iet no rokas – pagaidām neesam zaudējuši. Gatavojamies, lai uzvarētu arī finālā.”

NBA Junioru līgas otrajā turnīrā Latvijā startēja 38 vispārizglītojošo skolu komandas no visiem Latvijas reģioniem, kuru sastāvā spēlēja meitenes (2006. gadā dzimušas un jaunākas) un puiši (2007.dzimušie un jaunāki). Komandas spēlēja izlozēto NBA komandu kreklos.

Pamatturnīrā 30 komandas bija sadalītas divas konferencēs (Rietumi un Austrumi) un sešās grupas (divas Rīgā, pa vienai Kurzemē, Latgalē, Vidzemē un Zemgalē). Katras grupas ietvaros komandas aizvadīja divu apļu turnīru, spēlējot četros sabraukumos. 16 labākās vienības Salaspilī izspēlēja izslēgšanas turnīra trīs kārtas. Abas finālā iekļuvušās komandas līdz šim uzvarējušas visās 11 spēlēs.

Uzvarētāju apbalvošana notiks Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīra spēles Latvija – Ukraina lielajā pārtraukumā. Čempioni saņems kausu un čempionu gredzenus.

NBA Junioru līgas turnīrs Latvijā tiek rīkots, sadarbojoties NBA Junioru līgai un Latvijas Basketbola savienībai. Tā norisi atbalstīja valsts, Latvijas Sporta federāciju padome un Hewlett Packard.

NBA Junioru līgas turnīri notiek daudzas valstīs trijos kontinentos, veicinot basketbola popularitāti un bērnu pievēršanos sportiskam dzīvesveidam.

NBA Junioru līgas turnīrs notiks arī nākamajā basketbola sezonā.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!