Logo

Sporta skolu treneri var organizēt nodarbības attālināti

Sporta skolu treneri var organizēt nodarbības attālināti

Lai novērstu  Ministru kabineta 2020. gada 12. marta rīkojuma „Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” 4.4. apakšpunktā (pārtraukt visu veidu izglītības procesu klātienes formā ārpus izglītības iestādēm, tai skaitā pārtraukt visu kultūrizglītības un sporta profesionālās ievirzes un interešu izglītības programmu mācību procesu (treniņu, sacensību un mēģinājumu norisi), kā arī sporta norises slēgtās vietās (telpās) un bērnu nometņu darbību) noteiktā dažādo interpretāciju, kā arī lai īstenotu vienotu pieeju profesionālās ievirzes izglītības īstenošanā (kultūrizglītības iestādēs nodrošina mācības attālināti), Izglītības un zinātnes ministrija Bērnu un jauniešu sporta skolām nosūtījusi informāciju par mācību procesa nodrošināšanu attālināti izglītības iestādēs, kas īsteno profesionālās ievirzes sporta izglītības programmas .

Informācijā iekļauti veicamie pasākumi attālināta mācību procesa nodrošināšanai un plānošanai, izglītības iestāžu vadības pienākumi, skaidrojums un iespējamās darbības darbinieku nodarbinātībai.

Vienlaikus vērsta uzmanība, ka ļoti rūpīgi jāizvērtē attālināta mācību procesa ietvaros uzdodamo uzdevumu, īpaši fizisku vingrinājumu, atbilstība izglītojamo spējām un izpratnes līmenim, kā arī uzdevumu/vingrinājumu izpildes drošības aspektu aktualizēšana.

Arī attālināta mācību procesa ietvaros saistoši ir MK rīkojumā personām noteiktie ierobežojumi –  sociālās (fiziskās) distancēšanās un epidemioloģiskās drošības pasākumi, 2 m distance, pulcēšanās u.c.

Pedagogu metodiskā atbalsta paplašināšanai Latvijas Sporta izglītības iestāžu direktoru padome (LSIIDP) aicināta sadarboties ar sporta skolām, piemēram, ja izglītības iestādēm ir izstrādāti risinājumi attālinātā mācību procesa īstenošanai vai digitāli mācību materiāli, ar kuriem varētu padalīties, nodrošināt to ievietošanu LSIIDP tīmekļvietnē.

Dokumenti:

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!