Logo

Treniņnometne meitenēm: jaudīgs impulss basketbola mīlestībai

Treniņnometne meitenēm: jaudīgs impulss basketbola mīlestībai

Apgūtas jaunas prasmes basketbola laukumā, izbaudītas emocijas peldbaseinā, iepazītas jaunas draudzenes un vēl vairāk iemīlēts basketbols – tāda ir patīkamā pēcgarša pēc pirmās treniņnometnes, ko divpadsmit U10-U11 vecuma grupas meitenēm no Cēsīm, Daugavpils, Ikšķiles, Jūrmalas, Jelgavas, Liepājas, Mārupes, Ogres, Talsiem, Tukuma un Rīgas sarīkoja Latvijas Jaunatnes Basketbola līga sadarbībā ar FIBA projektu “Her World Her Rules”.

Basketbolam piemērotu meiteņu atrašana, savlaicīga iesaiste organizētos treniņos un sekmīga spēlētāju karjeras attīstība ir aktuāls izaicinājums gan Starptautiskajai Basketbola federācijai (FIBA), gan Latvijas basketbola saimniecībai. Sakrītot interesēm, LJBL iesaistījās FIBA projekta “Her World Her Rules” īstenošanā, adaptējot noteikumus Latvijas realitātei. LJBL jaunākajās grupās toni bieži nosaka ātrākās un veiklākās meitenes, kurām pieaugot bieži pietrūkst auguma centimetru, lai veidotu labu karjeru augstākā līmeņa basketbolā. Tikmēr potenciālās uzbrucējas un centra spēlētājas, augšanas posma specifikas dēļ nespējot ātri tikt pie panākumiem, zaudē motivāciju trenēties un pamet basketbolu. Tāpēc ir vērts pievērst īpašu uzmanību meitenēm, kuras ir vai potenciāli var būt garākas par vienaudzēm.

Informācija par nometni bija publicēta portālā basket.lv un LJBL sociālajos tīklos, ātri sasniedzot mērķauditoriju.  “Pieteikumi nāca gan no sporta skolām, gan vecākiem. Tos izvērtējot, 12 meitenes uzaicinājām uz pirmo nometni janvāra sākumā, pa 12 – uz otro un trešo, kas paredzētas martā un jūnija sākumā,” stāsta LJBL projektu vadītāja Ieva Lejiņa. “Meitenes dzīvoja un darbojās “Ķeizarmežā” – katru dienu divi basketbola treniņi, nodarbības peldbaseinā, basketbola filmu vakari, Zooloģiskā dārza apmeklējums … Kādai tās bija pirmās naktis ārpus mājām, tāpēc pirmajā vakarā bija dažādas emocijas. Bet pēdējā dienā meitenes jau negribēja šķirties.”

 “Kopš meita trenējas Tukuma sporta skolā uzmanīgi sekojam informācijai par basketbolu un, tiklīdz parādījās ziņa par nometni, uzreiz pieteicu Elzu Paulu. Kad viņu iekļāva starp pirmās nometnes dalībniecēm, aiz laimes bija septītajās debesīs,” tukumniece Egija Belova uzsver, ka janvārī atšķirta jauna lappuse meitas un visas ģimenes basketbola mīlestības hronikā. Četras dienas Rīgā to papildinājušas ar jauniem iespaidiem. “Iemest bumbu grozā ar kreiso roku un citi knifi, ko iemācīja trenere Liene Jansone, sajūsma par peldēm baseinā, jaunas draudzenes – braucot mājās Elzai acīs bija asaras, jo gribējās palikt vēl. Paldies rīkotājiem – šī nometne bija lielisks stimuls turpināt trenēties. Šajā vecumā spēļu vēl nav ļoti daudz, tāpēc katra iespēja gūt jaunus iespaidus ir ļoti svarīga.”

Ar pirmās nometnes pieredzi ļoti apmierināta ir arī bijusī valstsvienības kapteine Liene Jansone, kura vadīja basketbola treniņus (Lienei palīdzēja arī bijusī valstsvienības spēlētāja Anda Eibele un trenere Elza Gribuste). “Meitenes bija nokļuvušas jaunā situācijā un vidē, tāpēc gluži dabiski sākumā bija stresiņš un neziņa. Vajadzēja iepazīties, atrast kopīgu valodu. Šī pieredze bija papildu ieguvums, kas dzīvē noderēs neatkarīgi no tā, kā veidosies meiteņu karjera basketbola laukumā,” uzsver Liene Jansone. “Basketbola iemaņu ziņā sagatavotība bija diezgan dažāda, kas šajā vecumā ir saprotams. Centāmies strādāt tā, lai katra iemācītos un uzzinātu, ko jaunu un noderīgu. Labi, ka grupā bija tikai 12 meitenes, jo katrai varējām veltīt pietiekami daudz uzmanības. Ceru, ka meitenes bija tikpat apmierinātas, cik es pati, jo man tās bija ļoti pozitīvas un jaukas dienas. Esmu priecīga un lepna, ka nometnes rīkotāji mani uzaicināja strādāt arī nākamajās nometnēs.”

Otrā meiteņu basketbola nometne Ķeizarmežā notiks no 9. līdz 12. martam, trešā –` no 6. līdz 9. jūnijam (dalībnieces jau zināmas, pieteikumi vairs netiek pieņemti).

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!