Logo

V. Voins: LJBL finālcīņu karstumā neaizmirsīsim Godīgas spēles principus

V. Voins: LJBL finālcīņu karstumā neaizmirsīsim Godīgas spēles principus

Apsveicu ar veiksmīgi aizvadītu sezonu un iekļūšanu LJBL čempionāta finālturnīrā!

Jums priekšā pašas svarīgākās cīņas par Latvijas čempionāta medaļām, kuru laikā būs daudz emociju gan laukumā, gan tribīnēs. Tas ir lieliski, jo labs basketbols bez emocijām nav iespējams. Bet, lai basketbola svētki izdotos, kaislībām nevajadzētu būt pārāk karstām.

LJBL nolikums paredz, ka treneri ir atbildīgi ne tikai par savu audzēkņu sportisko meistarību un uzvedību laukumā; viņiem jāspēj arī kontrolēt savas komandas atbalstītājus, nepieļaujot citu sacensību dalībnieku cieņas aizskaršanu. Tāpēc finālturnīru priekšvakarā īpaši vēršos pie pieaugušajiem dalībniekiem – treneriem, sporta skolu pārstāvjiem un vecākiem – no kuru rīcības un piemēra ir atkarīga gaisotne sporta zālē.

Prasīsim no spēlētājiem ne tikai sportisko meistarību – arī māku ar cieņu uzvarēt un ar cieņu atzīt, ka pretinieks bijis stiprāks.

Mācīsim neveiksmes brīdī meklēt vainu sevī, nevis tiesnešos.

Neatkarīgi no spēles sižeta pavērsieniem, ievērosim Godīgas spēles principus paši un prasīsim to no audzēkņiem un komandas atbalstītājiem.

Atbalstīsim savējos, bet nenoniecināsim pretiniekus un nepieļausim, ka spēļu norisi aptumšo konflikti tribīnēs.

Visiem dalībniekiem novēlu laukumā parādīt gan meistarību, gan cīnītāju raksturu, gan prasmi cienīt sevi un citus  spēles dalībniekus.

Tiekamies basketbola svētkos!

Valdis Voins,

Latvijas Basketbola savienības prezidents

 

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!