Logo

Valdemāra Baumaņa kausi Dignai Strautmanei un Artūram Strautiņam

Valdemāra Baumaņa kausi Dignai Strautmanei un Artūram Strautiņam

Latvijas Basketbola savienības Jaunatnes komisija par VEF Latvijas Jaunatnes basketbola līgas labākajiem 2017. gada absolventiem atzinusi BJBS “Rīga/Rīdzene” audzēkni Dignu Strautmani un BJBS “Rīga/DSN” audzēkni Artūru Strautmani. 13.jūnijā abi laureāti kopā ar VEF Latvijas Jaunatnes basketbola līgas 2016./2017. gada sezonas labākajiem treneriem un tiesnešiem, jaunatnes basketbola atbalstītājiem, kā arī mācībās labākajiem basketbolistiem viesosies Saeimā, kur saņems tradicionālās balvas – Valdemāra Baumaņa kausus.

Digna Strautmane pirmos soļus basketbolā spērusi BJBS “Rīga/TTP” treneres Initas Eglītes vadībā, bet spēles noslēpumus apguvusi BJBS “Rīga/Rīdzene” pie treneriem Lilitas Bergvaldes un Aināra Čukstes. Spēlējusi Latvijas Sieviešu basketbola līgas komandās “TTT Juniores” un “TTT Rīga” (treneris Aigars Nerips).Absolvējusi Rīgas 66.speciālo vidusskolu. Latvijas U16, U18 un U20 izlašu sastāvā spēlējusi septiņos Eiropas jaunatnes čempionātos un patlaban gatavojas astotajam. 2006. gada maijā debitējusi valstsvienībā.

“Basketbolā sāku trenēties nedēļu agrāk par gadu vecāko māsu Paulu, kura tika sūtīta man pakaļ, bet nevarēja mierīgi nosēdēt malā un arī sāka darboties,” stāsta Digna. “Kopš tā laika bieži esam spēlējušas kopā – ar gadu vecākām meitenēm iznācis darboties biežāk nekā ar savu gadugājumu. Jaunatnes līgas čempiones titulu skaitu uzreiz nepateikšu. Šķiet, vienreiz ar deviņdesmit piektajām, vienreizar deviņdesmit sestajām, septiņas reizes ar deviņdesmit septītajām un tad vēl saviem gadiem... Augusta vidū došos mācīties uz ASV, Sirakūzas universitāti. Līdz tam gribas atpūsties un izbaudīt basketbolu. Sezonas laikā “TTT Rīga” komandā bija iespēja spēlēt nopietnu basketbolu ar pieredzējušām partnerēm, bet tagad gribas uzspēlēt savam priekam – tā, kā protu to darīt. Ar U19 izlasi būs pirmā iespēja izbaudīt pasaules čempionāta gaisotni, ar U20 izlasi gribētos Eiropas čempionātā tikt uz goda pjedestāla.”

Artūrs Strautiņš basketbolu sācis spēlēt BJBS “Rīga/DSN”, bet nu jau trešo sezonu trenējas un spēlē Itālijas elites klases komandas Redžoemīlijas “Grissin Bon” sistēmā (šosezon Itālijas virslīgā piedalījies 14 spēlēs). Absolvējis Pumpuru vidusskolu Jūrmalā. Septiņkārtējs Latvijas Jaunatnes basketbola līgas čempions, divkārtējs Eiropas Jaunatnes basketbola līgas čempions. Trīs reizes pārstāvējis Latviju Eiropas U16 un U18 čempionātos (Eiropas U16 vicečempions 2014. gadā), patlaban ieļauts U20 izlases kandidātos.

Artūrs Strautiņš: “Līdz 16 gadu vecumam trenējos pie Anatolija Konstantinova un Mārtiņa Fomina, Jaunatnes līgā spēlēju gan savā vecuma grupā, gan pie gadu vecākiem. Pēdējie trīs gadi Itālijā bijuši veiksmīgi. Jau pirmajā sezonā pievienojos pieaugušo komandai, iegūstot labu pieredzi. Pērn noslēdzu pirmo profesionālo līgumu, kas ir spēkā vēl trīs sezonas. Paldies Pumpuru vidusskolas skolotājiem par izpratni un atbalstu. Mācību lietas ir nokārtotas tālmācības ceļā – priekšā izlaidums. Šovasar centīšos palīdzēt Latvijas U20 izlasei.”

Valdemārs Baumanis (1904-1992) bija Latvijas vīriešu valstsvienības sastādītājs un treneris pirmajā Eiropas čempionātā 1935.gadā Ženēvā, kur latvieši izcīnīja pirmo vietu un 1939.gadā Kauņā, kur Latvijas komanda finišēja otrā. Aktīvs basketbola un arī futbola dzīves organizētājs, pēc Otrā pasaules kara dzīvojis Francijā un ASV, piedaloties trimdas latviešu sporta dzīvē.

Valdemāra Baumaņa vārdā nosauktos kausus Latvijas labākajiem jaunajiem basketbolistiem pasniedz kopš 1994.gada.

Valdemāra Baumaņa balvas ieguvēji

Gads Meitenes Puiši
2017  Digna Strautmane Artūrs Strautiņš 
2016  Paula Strautmane  Zigmārs Raimo 
2015  Kate Krēsliņa  Rauls Avenītis 
2014  Sigita Džarcāne  Anžejs Pasečņiks 
2013  Renāte Reine  Česlavs Mateikovičs 
2012  Guna Lagzdiņa  Kaspars Vecvagars 
2011  Anete Kiršteine  Dāvis Bertāns 
2010  Sabīne Niedola  Artjoms Butjankovs 
2008  Baiba Eglīte  Jānis Strēlnieks, Dairis Bertāns 
2006  Anete Horelika  Krists Pīternieks 
2003  Elīna Zīke  Rinalds Sirsniņš 
2002  Zane Eglīte  Gatis Jahovičs 
2001  Anete Jēkabsone  Kristaps Janičenoks 
2000  Dace Cinīte  Kaspars Cipruss 
1999 Dace Brumermane Raitis Grafs
1998 Anita Mikāle Raimonds Jumiķis
1997 Anita Mikāle Raimonds Vaikulis
1996 Gunta Baško Andris Umbraško
1995 Linda Eglīte Kaspars Kambala
1994 Kristiāna Kandere Kristaps Purnis

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!