Logo

Valdis Voins: atbalstot savējos, nepazemosim pretiniekus un tiesnešus

Valdis Voins: atbalstot savējos, nepazemosim pretiniekus un tiesnešus

VEF Latvijas Jaunatnes basketbola līgas finālturnīru priekšvakarā Latvijas Basketbola savienības prezidents Valdis Voins aicina dalībniekus – trenerus, spēlētājus, viņu vecākus un atbalstītājus – emociju karstumā nezaudēt savstarpējo cieņu.

“VEF Latvijas Jaunatnes basketbola līgā sākas sezonas svarīgākie notikumi – finālturnīri, kuros labākās komandas noskaidros Latvijas čempionus 14 grupās. Būs interesantas spēles, spriedze un emocijas. Neizbēgami būs arī kļūdas, jo Jaunatnes basketbola līgas dalībnieki vēl ir tikai ceļā uz īstu meistarību.

Ņemot vērā pieredzi, vēršam visu dalībnieku – sporta skolu vadītāju, treneru, spēlētāju, kā arī viņu vecāku un citu atbalstītāju – uzmanību uz nepieciešamību ikvienā basketbola spēlē, neatkarīgi no sižeta pavērsieniem, ievērot ētikas un Godīgas spēles principus.

Atbalstīsim savējos, bet nenoniecināsim pretiniekus. Meklēsim iespējas attīstīt savu meistarību, nevis savās neveiksmēs vainosim apstākļus, tai skaitā tiesnešu kļūdas.

Ņemot vērā nepatīkamās tendences, kas iezīmējušās pēdējā laikā, VEF LJBL tiesnešu koordinators īpašai vērsis Jaunatnes basketbola līgas tiesnešu uzmanību dalībnieku disciplīnai, lai spēļu norisi neaptumšotu konflikti laukumā un sabiedriskās kārtības pārkāpumi tribīnēs.

Īpaši svarīga loma ir treneriem, kuriem ne tikai jāatbild par savu audzēkņu sportisko meistarību un uzvedību laukumā, bet arī jāspēj kontrolēt savas komandas atbalstītājus, nepieļaujot citu sacensību dalībnieku cieņas aizskaršanu.

Kopīgiem spēkiem panāksim, lai VEF LJBL finālsacensības aizritētu dalībnieku meistarības pilnveidošanu veicinošā gaisotnē.

Basketbols ir spēle gudriem cilvēkiem.”

Valdis Voins,

Latvijas Basketbola savienības prezidents

 

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!