Logo

VEF LJBL 25.sezona: pateicība treneriem un jaunas iespējas sporta skolām

VEF LJBL 25.sezona: pateicība treneriem un jaunas iespējas sporta skolām

VEF LJBL prezidents Māris Martinsons:

“Latvijas basketbolistu starptautiskie panākumi nebūtu iespējami bez tiem daudzajiem treneriem, kuru vadībā nākamie izlašu dalībnieki iemācījušies pareizi driblēt, pareizi spert divsoli un nosegt pretinieku. Prieks, par Kristapu Porziņģi, kurš nav aizmirsis savu treneri un dzimto pilsētu, tomēr, manuprāt, Latvijas sporta sabiedrībā vēl daudz darāms, lai šāda prakse kļūtu par ikdienu. Arī VEF LJBL centīsies dot savu artavu, neaizmirstot mūsu labāko audzēkņu pirmos trenerus.

Mūsu līgu sasniegušas arī pirms gada Rīgā veiksmīgi noorganizētā Eiropas basketbola čempionāta atbalsis – daļa EuroBasket2015 rīkošanā nopelnīto līdzekļu izmantoti, lai iegādātos modernus datorus visām sporta skolām, kuru komandas spēlē VEF LJBL. Tas palīdzēs nodrošināt spēļu statistikas translācijas online režīmā, tuvinot jauniešu spēles pieaugušo standartiem.

Vienlaikus aicinu visus mūsu dalībniekus – spēlētājus un viņu vecākus, trenerus un sporta skolu vadību – domāt ne tikai par uzvarām, punktiem un statistiku. Jauniešu basketbolam jābūt svētkiem, kas sagādā prieku visiem dalībniekiem neatkarīgi no sportiskās meistarības līmeņa. Tāpēc turpināsim veicināt dažādās āŗpuslaukuma aktivitātes, organizējot prāta spēles un mākslinieciskās pašizpausmes konkursus. Turklāt to darīsim ne tikai tradicionālajā Talantu nedēļa vien – arī basketbola ikdienai jābūt interesantai un daudzveidīgai.

Protams, turpināsim pirms vairākiem gadiem VEF LJBL aizsākto praksi, ka mācībās nesekmīgie nespēlē ne VEF LJBL finālturnīros, ne izlasēs. Savukārt tos, kuri vislabāk spēj savienot basketbolu un mācības, sezonas izskaņā gaida patīkami pārsteigumi un piedzīvojumi.

Visiem VEF Latvijas Jaunatnes basketbola līgas dalībniekiem novēlu jaunajā sezona sasniegt nospraustos mērķus!”

 

 

VEF LJBL 25.sezonas pieturas zīmes

Izaugsme. 1992./1993. gada sezonā pēc pasaules čempiona Valda Valtera iniciatīvas nodibinātajā Latvijas Jaunatnes basketbola līgā piedalījās 49 komandas no 13 sporta skolām. 2016./2017. gada sezonai pieteikušās 353 komandas no 54 sporta skolām, klubiem utt.

Ne tikai basketbols. 25 gados VEF LJBL spēlējuši visi Latvijas labākie basketbolisti. Bet ne tikai – arī uzņēmēji un menedžeri, mūziķi un žurnālisti. Daudzu profesiju pārstāvji, kurus basketbols pievērsis aktīvam dzīvesveidam.

Stabils pamats Latvijas izlasēm

Aizvadītajā vasarā VEF LJBL labākie audzēkņi Latvijas jaunatnes izlašu sastāvos pārstāvēja mūsu valsti Eiropas un pasaules čempionātos. Lai arī medaļas izcīnīt neizdevās, nosargātas pozīcijas starptautiskajā rangu tabulā. Īpaši uzteicamas U18 izlases meitenes, kuras izcīnīja augsto 4.vietu Eiropas čempionātā un pirmo reizi izcīnīja tiesības spēlēt pasaules U19 čempionātā.

Uzsvars uz kvalitāti. Rīkojot VEF LJBL čempionātu 2016./2017.gada sezonā īpaša uzmanība pievērsta sacensību kvalitātei – lai būtu vairāk spēļu starp spēkos līdzvērtīgām komandām, vienlaikus nepārslogojot talantīgākos un izbrīvētu laiku kvalitatīviem treniņiem.

Vairāk dalībnieku jaunākajās grupās. Augļus nesis vairāku gadu darbs, rīkojot “Kārums” kausa izcīņu, kā arī uzrunājot jaunāko klašu skolēnus projektos “Basketbols aicina” un “Sportland” pirmie soļi basketbolā”. 2016./2017. gada sezonā pieaudzis komandu un dalībnieku skaits VEF LJBL jaunākajās grupās, pēc vairāku gadu pārtraukuma piedalīsies Aizkraukles komanda.

Seko un uzzini pirmais:

 

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!