Logo

Liepāja: “LPPP/Nīca” un “Kempings ODS” kļūst par čempioniem

Liepāja: “LPPP/Nīca” un “Kempings ODS” kļūst par čempioniem

Sestdien, 6.aprīlī, Liepājas Olimpiskajā centrā norisinājās izšķirošās spēles par medaļām Liepājas pilsētas basketbola čempionātā vīriešiem. Par 2.divīzijas čempionu vienību kļuva šī gada debitanti “Kempings ODS”, savukārt 1.divīzijā spēcīgākās komandas statuss jau otro gadu pēc kārtas “LPPP/Nīca” basketbolistiem.

Sestdiena tika gaidīta ar ļoti lielu interesi, jo kopumā tika aizvadītas četras noslēdzošās spēles 1. un 2.divīzijas ietvaros. Atgādinām, ka pilsētas basketbola čempionāts jau trešo gadu pēc kārtas notika divās divīzijās un šogad tas kopumā pulcēja 14 komandas. Spēles norisinājās vairāk kā piecu mēnešu garumā jau no oktobra beigām, līdz ar to, kopējais spēļu skaits ir bijis visai iespaidīgs un tas pārsniedz 100 spēles šajā sezonā.

Kā pirmie izšķirošo fināla dienu iesāka 2.divīzijas bronzas medaļas pretendenti – “Simauto” un “Gavieze”. Spēle lielā mērā izšķīrās jau pirmajās 10 minūtēs, kuru laikā “Gaviezes” basketbolisti spēja iekrāt 17 punktu pārsvaru (28:11) un nekas būtisks nemainījās arī spēles turpinājumā. Intriga šajā mačā vairs nenotika un “Gaviezes” basketbolisti jau otro gadu pēc kārtas izcīnīja bronzas godalgas, šoreiz triumfējot ar rezultātu 89:52. Uzvarētājiem rezultatīvu sniegumu nodemonstrēja Agris Šļoža, kurš uzvaru kaldināja ar 25 gūtajiem punktiem. Savukārt “Simauto” no zaudējuma neglāba arī Imanta Auznieka 15 gūtie punkti.

Uzreiz pēc spēles par 3.vietu laukumā devās abi 2.divīzijas finālisti – “Kempings ODS” un “Fēnikss” basketbolisti. Abas komandas arī regulāro čempionātu noslēdza līderu godā, līdz ar to, abu vienību iekļūšana finālā nebija nekāds pārsteigums. Spēle iesākās visai asa un emocionāla, kā rezultātā tiesneši pirmajās 10 minūtēs jau bija spiesti fiksēt 16 noteikumu pārkāpumus. Turpinājumā gan spēle kļuva nedaudz mierīgāka, taču tajā pašā laikā “ODS” basketbolisti spēja attālināties no saviem pretiniekiem, pirms pēdējām 10 minūtēm atrodoties vadībā ar 15 punktu pārsvaru (71:56). Lauzt mača gaitu “Fēnikss” komandai tā arī neizdevās un galarezultātā “Kempings ODS” ar rezultātu 94:70 triumfēja ne tikai šajā mačā, bet arī visā čempionātā. Uzvarētājiem līdera cienīgu sniegumu nodemonstrēja komandas kapteinis Dāvis Silenieks, kurš uzvaru kaldināja ar 30 gūtajiem punktiem. Savukārt “Fēnikss” komandā labākā spēlētāja balva Ģirtam Splītem, kura rēķinā 25 punkti.

Uzreiz pēc 2.divīzijas fināla spēles notika arī apbalvošanas ceremonija, kurā suminātas tika ne tikai labākās komandas, bet arī čempionāta vērtīgākie spēlētāji jeb simboliskais piecinieks. Otrās divīzijas ietvaros par tiem kļuva Gundars Olbačevskis no „Kraukļiem”, Kārlis Mickāns no SIA „Parabelum”, Edgars Kaspars no „Simauto”, Ģirts Splīte no „Fēnikss”, kā arī Dāvis Silenieks no “Kempings ODS” vienības.

Sestdienas pēcpusdienā bija pienākusi kārta arī 1.divīzijas spēcīgākajām komandām un kā pirmie laukumā devās 1.divīzijas bronzas pretendenti – “Ģeodēzists” un “LSSS” basketbolisti. Spēle kopumā aizritēja ar nelielu mērnieku basketbolistu pārsvaru, taču nekur tālu savus pretiniekus sporta spēļu skolas audzēkņi neatlaida un vēl nepilnas 5 minūtes pirms pamatlaika beigām komandas šķīra tikai pieci punkti. Vairāk veiksmes un precizitātes tomēr atlikušajā laikā bija “Ģeodēzists” komandai, kura begu beigās izcīnīja panākumu visā mačā ar rezultātu 82:72. Uzvarētājiem labākais ar 23 gūtajiem punktiem bija Gatis Jagmins, bet “LSSS” rindās ar 13 punktiem izcēlās Olafs Ozols.

Visu beidzot kārta bija pienākusi šī čempionāta saldajam ēdienam jeb 1.divīzijas finālam, kur spēkiem mērojās regulārā čempionāta spēcīgākā komanda “LPPP/Nīca” un trešā spēcīgākā vienība “Oskara Transports”, kas divās pusfināla cīņās izslēdza iepriekšējā gada vicečempionus “Ģeodēzists” komandu. Spēles sākumu labāk iesāka policijas basketbolisti, kuri ātri vien iekrāja 10 punktu vadību, taču turpinājumā iespēlējās arī “Oskara Transports” komanda, ātri vien panākot savus pretiniekus. Turpinājumā gan atkal labāk laukumā jutās “LPPP/Nīca” basketbolisti, kuri pirms pēdējām 10 minūtēm jau bija paspējuši sev iekrāt 16 punktu pārsvaru (74:58), bet līdz spēles beigām spējot to palielināt vēl par 14 punktiem un beigu beigās triumfēt visā mača vairāk nekā pārliecinoši ar rezultātu 103:73. Uzvarētājiem labākais ar 19 gūtajiem punktiem šajā mačā bija Toms Fricbergs, bet “Oskara Transports” rindās ar 14 punktiem izcēlās Niks Lagzdiņš.

Līdzīgi kā 2.divīzijas ietvaros, arī šoreiz pēc fināla spēlēm notika apbalvošanas ceremonija ne tikai komandām, bet arī individuāli spēcīgākajiem čempionāta spēlētājiem jeb simboliskajam pieciniekam. Par 1.divīzijas labākajiem šī gada spēlētājiem tika atzīti Matīss Caune un Artūrs Malakausks no “LPPP/Nīca”, Niks Lagzdiņš no “Oskara Transports”, Mārtiņš Kravčenko no “Promenade Hotel” un Jānis Ķudis no “Ģeodēzists” komandas.

Līdz ar to 2019. gada pilsētas basketbola čempionāts ir noslēdzies un pēc tā noskaidrojās, ka 1.divīzijas saimi nākošajā gadā papildinās “Kempings ODS” basketbolisti, taču spēcīgāko divīzija būs jāatstāj “Liepājas Universitātes” komandai, kura 1.divīziju noslēdza pēdējā vietā. Protams, izmaiņas čempionāta norisē vēl var notikt līdz nākošā gada sākumam, līdz ar to spriest par nākošā gada komandu izvietojumu divīzijās būtu stipri pāragri.

Organizatori ir cerības pilni, ka komandu skaits nākošajos gados tikai un vienīgi pieaugs un čempionāts būs tik pat interesants kā šogad. Liels paldies Liepājas pilsētas domes Sporta pārvaldei, bez kura atbalsta šis čempionāts noteikti nebūtu tik notikumiem bagāts, turklāt jau kārtējo gadu pēc kārtas fināla spēles video translācijā tiek nodrošinātas sportacentrs.com TV kanālā.

Liepājas pilsētas basketbola čempionāts (2.divīzijas spēle par 3. vietu):

“Gavieze” - “Simauto” 89:52 (28:11, 13:16, 22:15, 26:10)
“Gavieze”:
Šļoža 25, Smiltnieks 21, Krauklis 12, Pričins 10, Edgars Dūčis 8, Mackars 5, Līnis 4, Kulpe 2, Sviķkalns 2
“Simauto”: Auznieks 15, Kaspars 13, Mizēns 8, Bružs 6, Miķelsons 5, Simaitis 5, Ate, Saldenieks.

Liepājas pilsētas basketbola čempionāts (2.divīzijas fināla spēle par 1. vietu):

“Kempings ODS” – “Fēnikss” 94:70 (26:16, 20:24, 25:16, 23:14)
“Kempings ODS”:
Silenieks 30, Jansons 15, Gūža 14, Biters 12, Konovaļčiks 12, Sveilis 5, Simsons 3, Lauva 3, Kristvalds, Dreimanis, Gūtmanis, Dzērve
“Fēnikss”:
Splīte 25, Plūme 16, Sudmalis 12, Gailītis 6, Andersons 5, Būčiņš 3, Indriekus 2, Viče 1, Fedotovs, Ločmelis.

Liepājas pilsētas basketbola čempionāts (1.divīzijas spēle par 3. vietu):

“Ģeodēzists” – “LSSS” 82:72 (22:18, 19:19, 20:19, 21:16)
“Ģeodēzists”:
Jagmins 23, Jānis Ķudis 18, Egle 12, Spinga 12, Siksna 6, Kripševics 5, Arturs Ķudis 4, Viesturs Ķudis 2, Dejus, Celms
“LSSS”:
Ozols 13, Jurkevics 10, Matīss Katlaps 10, Rozdobudko 9, Rusmanis 9, Lazdenieks 8, Šulcs 8, Ķuze 4, Herings 1.

Liepājas pilsētas basketbola čempionāts (1.divīzijas fināla spēle par 1. vietu):

“LPPP/Nīca” – “Oskara Transports” 103:73 (27:22, 20:12, 27:24, 29:15)
“LPPP/Nīca”:
Fricbergs 19, Pusaudzis 18, Caune 18, Malakausks 15, Korps 13, Leiteris 11, Ansons 6, Otto 3, Petermanis
“Oskara Transports”:
Lagzdiņš 14, Jančauskis 12, Raivis Kabiņeckis 11, Lūsis 11, Muskats 9, Sviklis 8, Tiškus 5, Pirktiņš 3, Liepiņš, Kristaps Kabiņeckis, Sils.

Liepājas pilsētas basketbola čempionāta galējais vietu sadalījums (2.divīzija):
1.vieta    “Kempings ODS”
2.vieta    “Fēnikss”
3.vieta    “Gavieze”
4.vieta    “Simauto”
5.vieta    SIA “Parabelum”
6.vieta    “Kraukļi”
7.vieta    “LSSS 2”

Liepājas pilsētas basketbola čempionāta galējais vietu sadalījums (1.divīzija):
1.vieta    “LPPP/Nīca”
2.vieta    “Oskara Transports”
3.vieta    “Ģeodēzists”
4.vieta    “LSSS”
5.vieta    “Lesjofors”
6.vieta    “Promenade Hotel”
7.vieta    “Liepājas Universitāte”

„Simboliskais piecinieks” jeb pieci labākie čempionāta 2.divīzijas spēlētāji:

Ģirts Splīte (“Fēnikss”)
Kārlis Mickāns (SIA „Parabelum”)
Edgars Kaspars (“Simauto”)
Dāvis Silenieks („Kempings ODS”)
Gundars Olbačevskis („Kraukļi”)

„Simboliskais piecinieks” jeb pieci labākie čempionāta 1.divīzijas spēlētāji:

Niks Lagzdiņš (“Oskara Transports”)
Jānis Ķudis („Ģeodēzists”)
Artūrs Malakausks („LPPP/Nīca”)
Mārtiņš Kravčenko (“Promenade Hotel”)
Matīss Caune („LPPP/Nīca”).

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!