Logo

Aizritējušas pirmās cīņas OC "Limbaži" čempionātā basketbolā

Aizritējušas pirmās cīņas OC

Ar spēlēm sestdien, 11.novembrī noslēdzās Olimpiskā centra "Limbaži" (OC „Limbaži) čempionāta basketbolā 1.kārta, pēc kuras pirmo vietu turnīra tabulā ieņem komanda "Grīva".

Čempionāts ar 14 komandu dalību sākās 4. novembrī, kad Limbažu novada Pālē uz sabraukumu tikās astoņas komandas, katrai aizvadot pa vienai spēlei. 

Pirmajā čempionāta spēlē komanda BK "Salacgrīva" ar vairākiem LBL3 spēlētājiem sastāvā uzvaica Krimuldas novada Lēdurgas vienību ar rezultātu 75:45.

Pēc tam savstarpējo spēli aizvadīja "Limbažu ceļi" un BK "Aloja/ GRAINTECH". Pirmā minētā komanda čempionātā atgriezusies pēc dažu gadu pauzes un vienības sastāvs liecina par spēcīgu pretinieku jebkurai komandai. Tā gan nenotika šajā mačā, jo alojieši jau pašā spēles sākumā ieguva pārsvaru un noturēja to līdz mača beigām. Spēlē ar "tripple double" izcēlās "Limbažu ceļu" pārstāvis Andis Cīrulis. 

Trešā dienas spēle bija aizvadītās sezonas fināla atkārtojums, jo tajā tikās "Spartaks" ar "TZT" komandu. Arī šī spēle nebija īpaši spraiga, jo "Spartaks" savu pārākumu rādīja visu spēles gaitu. Jāpiebilst ka "TZT" komanda, kas slavena ar lielu skaitu iemestajiem trīs punktu metieniem spēlēs, šoreiz meta vien ar 15% precizitāti no tālās distances un 32% precizitāti no pustālās. 

Pēdējā dienas spēlē tikās zāles saimnieki "Pāle" ar BK "Buki" komandu. Abu vienību spēku samērs ir visai līdzvērtīgs un tāda pati izvērtās arī spēle. Mača laikā vadībā izvirzījās te viena, te otra komanda un spēles uzvarētājs bija skaidrs tikai pašā izskaņā. Spēles beigās veiksmīgāki izrādījās "Buki" un svinēja laimīgu uzvaru ar 62:60. 

Pirmās kārtas pārējās trīs spēles tika aizvadītas Lāčplēša dienā Limbažu 3.vidusskolas sporta zālē. Pirmajā dienas spēlē tikās šīs sezonas jaunpienācēji BK "Rakši" un pieredzējušie "Grīvas" basketbolisti. Spēles grožu jau pašā sākumā pārņema salacgrīvieši un noturēja tos līdz mača beigām. 

Otrajā dienas spēlē tikās divas Salacgrīvas komandas - "Salacgrīvas vidusskola" un "Kopturis - A". Jaunie vidusskolēni centās turēt līdzi "Kopturim", taču pieredzes trūkums neļāva izcīnīt uzvaru. 

Kārtas noslēdzošajā mačā tikās vēl viena jauniešu komanda - "Limbaži U - 16" un čempionāta jaunpienācēji "Pārgauja". Necerēti šī izvērtās dienas interesantākā spēle. Jaunieši parādīja cīņas sparu un raksturu, liekot nedaudz satraukties par gala iznākumu ar pieredzi bagātajiem pārgaujiešiem. Spēles izskaņā tomēr pieredze pietrūka arī Limbažu jauniešiem un rezultātā piedzīvots zaudējums. 

Šajā sezonā čempionātā piedalās komandas no tradicionālajiem Limbažu, Salacgrīvas, Alojas, Krimuldas novadiem, kā arī Straupes un Cēsu novadiem. Kaimiņu novadu pievienošanās čempionātam liecina par turnīra paplašināšanos un augstāku kvalitātes līmeni.

Kopā 14 komandas izspēlēs viena apļa turnīru katra ar katru un noteiks vietu sadalījumu no pirmās līdz 14. Astoņas labākās no tām iekļūs izslēgšanas spēlēs, kur spēcīgākās tiksies ar nomināli vājākajām komandām.

Šogad turnīrs rīkots pēc sabraukuma principa – komandas sabrauc uz vienu sporta halli un dienas laikā izspēlē kalendārā noliktās spēles.

Šajā sezonā turnīram varēs sekot līdzi ne tikai OC „Limbaži” mājaslapā, bet arī Latvijas Basketbola savienības mājaslapā Basket.lv

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!