Logo

OC „Limbaži” čempionātā uz starta līnijas 14 komandas

OC „Limbaži” čempionātā uz starta līnijas 14 komandas

Novembra pirmajā nedēļas nogalē 14 komandas uzsāks cīņu par Olimpiskā centra „Limbaži” basketbola turnīra čempionu titulu. Gan sestdien, gan svētdien mači notiks Limbažu 3. vidusskolas sporta zālē.  

OC „Limbaži” groza bumbas čempionāts Vidzemes reģionā kļuvis par vienu no plašākajiem basketbola turnīriem, jau trešo sezonu pēc kārtas pulcējot 14 komandas. Turnīrā piedalās vienības no Krimuldas, Limbažu, Salacgrīvas, Cēsu, Alojas un Pārgaujas novadiem.

Pēdējās divas sezonas čempionu titulus izcīnījusi komanda BK Salacgrīva, kuras sastāvs palicis nemainīgs jau vairākas sezonas. Komandas sastāvu veido vietējie spēlētāji, kas pārstāv savu pilsētu ar Latvijas basketbola līgas 3. divīzijā (LBL3). BK Salacgrīva arī šajā sezonā pieskaitāma starp favorītkomandām.

Tāpat starp favorītiem pieskaitāmi 2018./2019. gada sezonas vicečempioni Spartaks, kuras satstāvs šaogad piedzīvojis nelielas izmaiņas. Komandu atstājis iepriekšējo sezonu līderis Normunds Feierbergs, savu vietu atstājot dēlam Kristianam. Tāpat komandai pievienojies perspektīvais Gatis Zlemets.  

Nelielas sastāva izmaiņas piedzīvojusi arī Limbažu ceļu komanda, kas aizvadītajā sezonā izcīnīja bronzas godalgas. Vienībai pievienojies LBL2 komandas centra spēlētājs Pēteris Penka. Gaidāms, ka arī šajā sezonā „ceļinieki” spēlēs ātru basketbolu ar lielu skaitu metienu.

Jāatzīmē, ka šogad turnīram pievienojusies jauna komanda no Krimuldas, kuras sastāvu veido gan spēlētāji ar bagātu pieredzes bagāžu, gan „jaunie”, kuri vēl grasās sevi pierādīt. „Uz papīra” komanda izskatās gana spēcīga, lai pretendētu uz augstākajām vietām, taču kā būs realitātē – redzēsim. Pirmo spēli krimuldieši aizvadīs pret Umurgu.

Čempionātā stabila vērtība ir otra komanda no Krimuldas novada – BK Lēdurga. Ar pieredzējušo treneri Jāni Zeltiņu priekšgalā lēdurdzieši allaž bijuši cīņā par medaļām. Pagājušajā sezonā komanda palika soli no bronzas godalgām, tāpēc šogad „apetīte” būs vēl lielāka.

Tāpat starp pretendentiem uz čempionu kausu ir vienmēr sīkstā Grīvas komanda. Salacgrīvieši pagājušās sezonas regulāro turnīru noslēdza ceturtajā vietā, bet izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā paklupa aiz Spartaka. Zīmīgi, ka tieši šīs abas komandas aizvadīs savstarpējo spēli pirmajā sezonas sabraukumā.

Trešā sezona OC „Limbaži” čempionātā būs BK Rakši komandai, kas uz spēlēm mēro ceļu no Cēsīm. Rakšu sastāvu veido pieredzējuši spēlētāji, kas arī rezultējas laukumā. Visas trīs sezonas Rakši ir iekļuvuši izslēgšanas spēlēs, tomēr pirmo kārtu vēl nav izdevies pārvarēt.

Pārgaujas komanda, tāpat kā BK Rakši, OC „Limbaži” čempionātam pievienojās 2017./2018. gada sezonā, tomēr panākumi bijuši atšķirīgi. Abās iepriekšējās sezonās Pārgaujas klubs palicis vienu vietu aiz izslēgšanas spēļu robežas. Komanda noteikti centīsies to mainīt.

Kā vienīgā skolnieku komanda čempionātā palikusi Salacgrīvas vidusskolas vienība. Skolnieki laukumā cīnās par katru centimetru un neļauj nevienam pretiniekam tikt pie vieglas uzvaras.

Tāpat no Salacgrīvas ir Kopturis – A komanda, kurai OC „Limbaži” čempionātā bijuši lieli panākumi. Tomēr nu jau pēdējās divas sezonas Kopturim nav izdevies iekļūt izslēgšanas spēlēs.

Limbažu novada pagastus čempionātā pārstāv Umurgas un Pāles komandas. Abās vienībās spēlē gan basketbolisti no vietējā pagasta, gan pieaicinātie spēlētāji. Umurgai šī būs otrā sezona čempionātā, kamēr Pāle turnīrā piedalās gadu no gada.

Stabila izslēgšanas spēļu komanda ir BK Aloja/ Graintech, kurai pēdējās divas sezonas turnīrs beidzies play – off izcīņas pirmajā kārtā. Pāgājušajā sezonā tā sīvā cīņā, trīs spēlēs piekāpās BK Lēdurgas vienībai, taču vēl gadu iepriekš nespēja pārspēt Spartaku. Jāsaka gan, ka šajā sezonā alojiešu sastāvs piedzīvojis ievērojamas izmaiņas.

Pēdējās sezonas veiksmīgi spēlē arī TZT/ Ceļu tehnika komanda, kuras sastāvs, salīdzinoši ar pagājušo gadu, ir tikai pastiprinājies. Prognozējams, ka arī šī komanda cīnīsies par vietu izslēgšanas spēlēs.

Kā jau minēts, turnīrs sāksies novembra mēnesī, bet noslēgsies aprīlī. Regulārajā sezonā komandas katra ar katru izspēlēs vienu apli, pēc kura astoņas labākās turpinās spēlēs izslēgšanas turnīrā. Sezonas vidū gaidāma Zvaigžņu spēle, kurā piedalīsies labākie spēlētāji no visām komandām.

OC „Limbaži” čempionāta spēles notiek Limbažu, Salacgrīvas, Alojas, Krimuldas un Straupes novadu sporta zālēs. Turnīra kalendāru un rezultātus iespējams redzēt basket.lv un oclimbazi.lv mājas lapās. 

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!